Пам'ятка батькам. Фрази для спілкування з дитиною

Фрази для спілкування з дитиною.  

Нерекомендовані фрази для спілкування:


- Я тисячу разів казав тобі, що ...
- Скільки разів треба повторювати ...
- Про що ти тільки думаєш ...
- Невже тобі важко запам'ятати, що ...
- Ти стаєш ...
- Ти такий же як, ...
- Відчепись, ніколи мені ...
- Чому Олена (Настя, Вася і т.д.) така, а ти - ні ...

Рекомендовані фрази для спілкування:


- Ти у мене розумний, красивий (і т.д.).
- Як добре, що у мене є ти.
- Ти у мене молодець.
- Я тебе дуже люблю.
- Як добре ти це зробив, навчи і мене цьому.
- Спасибі тобі, я тобі дуже вдячна.
- Якби не ти, я б ніколи з цим не впорався.


Пам'ятка для батьків першокласників.

 1. Будите свою дитину спокійно. Прокинувшись, він повинен побачити вашу усмішку і почути ласкавий голос. Чи не підганяйте з ранку, не смикайте по дрібницях, які не докоряйте за помилки і помилки, навіть якщо вчора попереджали.

 2. Не квапте. Уміння розраховувати час - ваше завдання, і якщо це погано вдається, це не вина дитини.

 3. Не відправляйте дитину до школи без сніданку: до шкільного сніданку йому доведеться багато попрацювати.

 4. Ні в якому разі не прощайтеся, попереджаючи: «смотри не балуйся», «веди себе добре», «щоб сьогодні не було поганих оцінок» і т.д.

 5. Побажайте дитині удачі, підбадьорте, знайдіть кілька ласкавих слів - у нього попереду важкий день.

 6. Забудьте фразу «Що ти сьогодні отримав?». Зустрічайте дитину після школи спокійно, не обрушуйте на нього тисячу питань, дайте розслабитися (згадайте, як ви самі відчуваєте себе після важкого робочого дня, багатогодинного спілкування з людьми). Якщо ж дитина занадто збуджений, він прагне поділитися чимось, не відмахується, не відкладайте на потім, вислухайте - це не займе багато часу.

 7. Якщо бачите, що дитина засмучений, але мовчить, чи не допитуйтесь, нехай заспокоїться, тоді і розповість все сам.
 8. Вислухавши зауваження вчителя, не поспішайте влаштовувати прочухана, постарайтеся, щоб ваша розмова з учителем відбувався без дитини.

 9. У спілкуванні з дитиною намагайтеся уникати умов: «якщо ти зробиш, то ...», часом умови стають нездійсненними незалежно від дитини, і ви можете опинитися в дуже складній ситуації.

 10. Знайдіть протягом дня хоча б півгодини, коли ви будете належати тільки дитині, не відволікайтеся на домашні турботи, телевізор, спілкування з іншими членами сім'ї. У цей момент найважливіше його справи, турботи, радості і невдачі.

 11. Виробіть єдину тактику спілкування всіх дорослих в сім'ї з дитиною, свої розбіжності з приводу педагогічної тактики вирішуйте без дитини. Якщо щось не виходить, порадьтеся з учителем, лікарем, психологом. Чи не вважайте зайвою літературу для батьків, там ви знайдете багато корисного.

 12. Пам'ятайте, що протягом навчального року є критичні періоди, коли вчитися складніше, швидше настає стомлення, знижена працездатність. Це перші 4-6 тижнів для першокласників, 3-4 тижні для учнів 2-4 класів; кінець другої чверті; перший тиждень після зимових канікул; середина третьої чверті. У ці періоди слід бути особливо уважними до стану дитини.
 13. Будьте уважні до скарг дитини на головний біль, втома, поганий стан. Найчастіше це показники труднощі навчання.

 14. Врахуйте, що навіть «великі» діти (ми часто говоримо «ти вже великий» 7-8 річній дитині) дуже люблять казку перед сном, пісеньку і ласкаве погладжування. Все це заспокоює їх, допомагає зняти напругу, що накопичилася за день, спокійно заснути. Намагайтеся не згадувати перед сном неприємностей, не з'ясовувати стосунки і т.п. Завтра новий день, і ви повинні зробити все, щоб він був спокійним, добрим і радісним.

Бажаємо Вам успіхів у вихованні дітей!